PrestaShop Przyjazne adresy URL dla SEO – korzyści z używania ślimaków w adresach URL

Posted On: Sep 4, 2018

Categories:

URL, czyli Uniform Resource Locator, to wirtualny adres sklepu internetowego, produktu, usługi lub każdej firmy w sieci. W ramach kampanii marketingowej online lub działań optymalizacji dla wyszukiwarek, URL odgrywa kluczową rolę, dlatego musi być znaczący i dobrze skonstruowany.

W niektórych platformach blogowych i e-commerce konieczne jest dostosowanie domyślnych ustawień, aby strona i URL były bardziej przyjazne dla SEO. Na przykład WordPress pozwala użytkownikom dostosować URL za pomocą tagów czasu, daty, miesiąca, kategorii i tytułów postów.

Podobnie PrestaShop ułatwia handlowcom i dostawcom usług dodawanie kategorii i tytułów produktów na różnych stronach. Reprezentowanie tytułów postów na blogu lub nazw produktów w adresie URL nazywa się slugami, co jest dokładnie opisane poniżej.

Czym są slugi?

Slug to kombinacja słów lub prostego wyrażenia, które usuwa niepotrzebne znaki i określa rzeczywiste znaczenie. Na przykład sklep internetowy oparty na PrestaShop tworzy przyjazne dla SEO adresy URL, ale nadal istnieje numer ID dla każdego wpisu lub produktu.

Slugi pomagają handlowcom zamienić dziwne dane lub kod na kategorię, foldery, tytuły i atrybuty produktu w uporządkowanej formie. Aby uczynić URL zoptymalizowanym pod kątem wyszukiwarek i przyjaznym użytkownikom, slugi są dodawane na jego końcu, a każdy numer ID lub nieczytelne litery są usuwane, zarówno ręcznie, jak i za pomocą modułu. Zapewnia to widoczność w wyszukiwarkach i zwiększa prawdopodobieństwo kliknięcia linka udostępnionego na platformie społecznościowej lub wysłanego przez e-mail.

Blogerzy, którzy chcą, aby tytuły postów na blogu były uwzględnione w adresie URL, mogą dodać kilka słów lub pełen tytuł do URL. W tym przypadku dodatkowy tekst dodawany na końcu linku nazywa się slugiem. Domyślny link do posta na blogu może wyglądać tak:

http://www.Writing.com/?p145

Podczas gdy po dodaniu sluga będzie prezentował się jak poniżej:

http://www.Writing.com/fiction/writing-short-story

Teraz, jeśli porównasz wcześniejszy URL z drugim, pierwszy nie przekazuje podstawowych informacji o poście, podczas gdy drugi URL wyjaśnia kategorię wraz z tytułem postu.

Przy stosowaniu tego konceptu do sklepów internetowych, można wywnioskować, że zmodyfikowany slugem URL może łatwo przekazywać kategorię i nazwę produktu. PrestaShop jest najlepszym przykładem, gdzie adresy URL można dostosować, aby były bardziej widoczne dla użytkowników. Możesz to łatwo zrobić za pomocą naszego Modułu Przyjaznych Adresów URL.

pretty urls prestashop

Wideo - Przyjazne adresy URL w PrestaShop

Zalety korzystania ze slugów

Użycie slugów w adresie URL bezpośrednio wpływa na sposób odczytywania go przez roboty prominentnych wyszukiwarek oraz na informacje, które poszukuje użytkownik online. Ułatwia to użytkownikom odczytanie adresu URL dotyczącego wpisu lub strony produktowej, którą zamierzają odwiedzić.

Indeksowanie i ranking URL

Slugi pozwalają właścicielowi firmy umieścić odpowiednie słowa kluczowe i usunąć zbędne znaki z adresu URL. Pomagają one robotom w zbieraniu, przechowywaniu i odzyskiwaniu informacji na podstawie identyfikacji alfabetycznej, a nie numerów i znaków specjalnych. Wyszukiwarka indeksuje i ocenia każdy adres URL osobno, w zależności od jego struktury i autorytetu. Linki do twoich najlepiej sprzedających się produktów mogą być ignorowane z powodu braku informacji.

Zwiększona liczba kliknięć

Użytkownicy internetu, którzy są docelowi poprzez różne platformy społecznościowe i udostępnianie treści, obawiają się klikania w bezsensowne linki. Długi link z niepotrzebnymi znakami jest mniej skuteczny niż taki z slugiem, ponieważ brakuje w nim konkretnej kategorii i tytułu produktu. Link wydaje się bardziej godny zaufania po dodaniu sluga, co zwiększa liczbę kliknięć. Wiarygodne linki otrzymują również więcej polubień i udostępnień w mediach społecznościowych.

Łatwa kategoryzacja

Sklep internetowy, który dąży do zapewnienia wielokanałowego doświadczenia zakupowego, musi stawić czoła problemom związanych z oznaczaniem i kategoryzowaniem produktów. Skomplikowane adresy URL utrudniają użytkownikowi zrozumienie produktu i przeglądanie innych elementów tej samej kategorii. Jeśli użytkownik próbuje usunąć kod produktu, próbując odwiedzić kategorię, strona wyświetli komunikat "strona nie znaleziona (404)". Aby zagwarantować, że każda kategoria ma osobną tożsamość, jest oceniana i wyświetlana osobno, slugi odgrywają istotną rolę.

Potrzeba optymalizacji slugów w PrestaShop

PrestaShop zdobył wystarczającą liczbę klientów wśród dostawców rozwiązań e-commerce. To pełna platforma do zakładania sklepu internetowego, gdzie handlowcy mogą udostępniać produkty i segregować je w różnych kategoriach i liniach produktów. Aby generować przychody, potrzebują odwiedzających i klientów, co w końcu prowadzi do potrzeby przyjazności dla użytkownika i SEO. Adresy URL stanowią jedno z głównych czynników pomagających firmom zdobyć widoczność online. Marketing w mediach społecznościowych i strategie SEO często koncentrują się na właściwej strukturze i przekierowaniach URL. Zaniedbywanie takich kwestii może prowadzić do marnowania cennych zasobów marketingowych i czasu.

Znaczenie slugów dotyczy również marketingu e-mail, ponieważ klienci dokładnie przyglądają się linkowi przed kliknięciem, aby uniknąć phishingu i ataków spamu. Brzydki URL może prowadzić do słabego lub spadającego współczynnika konwersji. Gdy użytkownik znajdzie błąd w linku, zignoruje go i przejdzie do innego e-maila. PrestaShop to platforma dedykowana, która obsłużyła tysiące handlowców i dostawców usług na całym świecie, oferując przyzwoitą przyjazność dla SEO, ale wciąż dodaje numer ID do wpisu lub produktu, co może być irytujące zarówno dla użytkowników, jak i dla wyszukiwarek.

Znaki numeryczne są usuwane z linku produktu, aby sluże były bardziej efektywne i znaczące, tworząc piękny URL. Dodanie numerów i kodów do adresu URL może być przyczyną negatywnego wrażenia, dlatego nazywa się je złymi lub brzydkimi URLami.

Jak zoptymalizować slugi w PrestaShop?

PrestaShop jest wyposażony w narzędzia i strategie SEO. Tryb przyjazny dla SEO jest skutecznym narzędziem do optymalizacji slugów, a w celu dalszego oczyszczenia adresu URL z kodów i numerów zaleca się stosowanie rozszerzenia Pretty URL. Ten moduł posiada możliwość tworzenia adresu URL bogatego w słowa kluczowe, wolnego od kodów produktów i atrybutów. Automatycznie eliminuje duplikaty między linkami i przekierowuje użytkowników na nowo przypisany link.

W większości przypadków przepisywania URL, deweloperzy muszą ręcznie ustawiać przekierowanie, podczas gdy rozszerzenie Pretty URL robi to automatycznie. Oznacza to, że optymalizacja slugów, eliminacja numerów lub kodów oraz przekierowania można wykonać za pomocą prostego zainstalowania modułu. To, co marketer i deweloper robiliby przez godziny, teraz można zrobić kilkoma kliknięciami.

Właściciele sklepów internetowych, którzy martwią się o system numeracji w PrestaShop i chcą sprostać wyzwaniom współczesnego SEO i czytelności dla użytkowników, znajdą w rozszerzeniu Pretty URL doskonałe narzędzie. To rozszerzenie eliminuje brzydotę adresu URL, dlatego nazywane jest pięknym URL. Sklep internetowy może cieszyć się korzyściami z optymalizacji slugów, zarządzając adresem URL za pomocą łatwej instalacji takich modułów.

Porady dotyczące struktury URL [Infografika]